Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

DESCRIERE: URGENT! Familie din UK - Londra selecteaza un CARE ASSISTANT. Persoana selectata va trebui sa aiba grija de fata lor in varsta de 10 ani. Ea sufera de paralizie cerebrala si este in imposibilitatea de a vorbi. Se poate deplasa doar cu ajutor, daca cineva o tine de maini si o sprijina pentru a merge. RESPONSABILITATILE Health Care Assistant-ului / INFIRMIERULUI: • se ocupa in principal cu asigurarea confortului persoanei cu disabilitati, • asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia, • acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere) • mobilizarea si transportul, • supravegherea starii de sanatate, • respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale, • acordarea primului ajutor, • gestionarea resurselor alocate, • asigurarea conditiilor igienico-sanitare, • completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc.

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: La acest program pot aplica persoanele care: • de preferat persoanele sa nu aibe restrictii de munca pe teritoriul Marii Birtanii; • au cunostinte de limba engleza la nivel cel putin conversational; • nu au cazier judiciar; • sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic; • nu este necesara experienta, dar constituie avantaj; • nu este obligatoriu sa aveti calificare, dar constituie avantaj. SE OFERA: - contract legal de munca pe 1 an cu posibilitate de extindere; - salariul: 200 GBP/saptamana; - program de lucru: 10-12 ore/zi, 6 zile/saptamana; - cazare GRATUITA; - masa GRATUITA; - plecare URGENTA. COSTURI PROGRAM: A) Taxele catre agentia BANCA DE JOBURI se platesc in doua rate astfel: - Taxa de procesare a dosarului : 300 RON – se plateste la semnarea contractului de mediere. - Taxa de mediere : 360 GBP – se plateste, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program. B) Bilet avion.