Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Efectuare transport intern & international pe sprinter cu prelata. respecta disciplina muncii si regulamentul de ordine interioara soferul va duce la indeplinire orice alte dispozitii primite de la seful direct va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri si va plati taxele de drum pentru a putea circula in cadrul tarilor ce le tranziteaza ,inclusiv pe teritoriul Romaniei va respecta legislatia vamala specifica zonei in care se afla; va respectea Codul Rutier si regulile de circulatie in trafic intern si international

Cerinte

Soferul trebuie sa detina experienta in transport intern si international de marfuri Soferul trebuie sa detina atestat nu paraseste locul de munca decat in cazuri deosebite si numai cu aprobarea sefului direct; soferul se rezentarea la serviciu in stare corespunzatoare, (odihnit si fara sa fie sub influenta bauturilor alcoolice) si nu va conduce autovehiculul in stare de ebrietate sau obosit; Intretine si foloseste in scopuri utile doar societatii inventarul de scule si materiale pe care-l are in primire, rapsunde pentru roata de rezerva