Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SINTECH, societate de inginerie leader in proiectare Automotive/Powertrain si Industriale, cauta: CHASSIS PROJECT LEADER- RIF: CHL/13 Activitate in gestionarea unui proiect ce are ca scop realizarea unui nou sasiu pentru autovehicule Gran Turismo (GT), ce consta in coordonarea evolutiei prototipurilor de la proiectul pilot pana la inceperea productiei, participand operativ la proiectarea si dezvoltarea componentelor si sistemelor din care este alcatuit sasiul, cu soft-ul Catia V5.

Cerinte

- Experienta de cel putin 3 ani in proiectarea componentelor de sasiuri in sectorul automotive; - Definirea cerintelor necesare integrarii sasiurilor existente preluate de pe alte modele automobilistice, - Capacitate de coordonare in ceea ce priveste realizarea de prototipuri sau proiecte pilot; - Time management; - Project Management; - Problem Solving; - Cunostinte optime ale sistem-ului PLM Catia V5 - Cunostinte avansate de limba italiana si engleza - Cunostinte de baza limba germana. Beneficii Oferite - Contract determinat de 1 an de zile cu posibilitatea angajarii direct de catre client la sfarsitul peroadei respective; - Salariul brut anual: 35.000 euro, - Activitate la sediul clientului din Provincia Bologna/Modena.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate