Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: Organizeaza, executa si controleaza activitatile de suport-mentenanta si concepere a aplicatiilor integrate de tip ERP; Determina nevoile specifice ale clientilor, customizeaza solutiile si implementarea acestora; Optimizeaza solutiile existente; Intretine sistemul clientilor si ofera suport post-implementare; Urmareste modificarile legislative; Participa cu solutii la stabilirea specificatiilor economice si de business logic aferente unui viitor sistem; Stabileste specificatiile economice ale proiectelor de implementat.

Cerinte

Studii superioare economice; Experienta in domeniul dezvoltarii si/sau implementarii de ERP-uri constituie un avantaj; Cunostinte de contabilitate (inchideri TVA, venituri si cheltuieli, declaratii fata de organele abilitate, salarizare – familiar cu orice situatie de raportare financiar-contabila); Cunostinte de operare in limbaj SQL cu baze de date (PostgreSQL, Microsoft SQL sau Oracle); Abilitati tehnice si pasiune pentru domeniul IT; Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu; Organizare, atentie la detalii, capacitate de concentrare in conditii de stres si de a munci sub presiune, responsabilitate, atitudine proactive; Persoana atrasa de situatii problematice si provocari, motivata pentru activitati dinamice; Abilitati bune de comunicare si coordonare. Alte cerinte: Disponibilitate pentru deplasari in tara; Permis de conducere categ.B Beneficii: Posibilitati de dezvoltare profesionala; Pachet de beneficii motivant; Posibilitatea de lucru intr-o echipa dinamica.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate