Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: Coordonarea unei echipe de minim 5 membri. Desfasurarea activitatilor clasice de Project Management (analiza specificatiilor, estimarea efortului, distribuirea task-urilor si urmarirea realizarii acestora in conformitate cu planul de proiect etc.). Respectarea si asigurarea calitatii la nivelul metodologiilor si standardelor de lucru ale clientului. Abordare proactiva in relatia cu omologul, partenerul si bordul EBS. Asumarea responsabilitatii cu privire la imbunatatirea skill-urilor fiecarui membru al echipei. Mentinerea si imbunatatirea productivitatii si starii motivationale ale echipei.

Cerinte

Candidatul ideal: Experienta de minim 4 ani in programare ABAP. Cunostinte avansate de programare cu verticalizare pe minim un modul SAP. Competente in domeniul Design-ului de aplicatii. Abilitati relevante de project management. Cunostinte de limba engleza la nivel avansat. Cunostintele de limba germana constituie un avantaj.