Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• Verificarea eligibilitatii beneficiarului si a activitatilor pe care acesta doreste sa le implementeze; • Elaborarea cererii de finantare in conformitate cu ghidul solicitantului, care include si bugetul proiectului; • Oferirea de consultanta clientului in vederea realizarii activitatilor propuse; • Intocmirea si/sau verificarea documentelor insotitoare la cererea de finantare; • Depunerea dosarului de finantare; • Suport in perioada de analiza a dosarului de finantare si in perioada de precontractare (clarificari solicitate de catre evaluatori, modificari ale documentatiei la cerinta finantatorului, etc); • Acordarea de consultanta pe toata perioada implementarii proiectului; • Definirea si punerea in aplicare a proceselor pentru activitatile de management; • Pregatirea rapoartelor de activitate si de monitorizare; • Realizarea controlului economic si a riscurilor proiectului; • Mentinerea relatiei cu clientii; • Realizarea si verificarea de bugete; • Indeplinirea de sarcini administrative.

Cerinte

• Studii universitare de lunga durata; • Minim 1 ani de experienta dupa terminarea studiilor universitare; • Experienta demonstrabila in scrierea de proiecte cu finantare europeana; • Abilitati in redactarea de documente, cereri de finantare, proiecte, oferte, rapoarte, analize, studii de evaluare si/sau monitorizare; • Abilitati in pregatirea dosarului de plata pentru contractele / proiectele finantate cu fonduri UE; • Rezolvarea problemelor si capacitate de munca in echipa; • Excelente abilitati de comunicare; • Cunostinte foarte bune de limba engleza; • Cunostinte operare PC. • Studii postuniversitare / Master constituie avantaj; • Certificat CNFPA de manager de proiect, formator sau expert achizitii publice constituie avantaj; • Experienta demonstrabila in implementarea programelor si/sau proiectelor cu finantare europeana constituie avantaj; BENEFICII - Salariu motivant - Laptop, telefon mobil - Posibilitati de dezvoltare pe plan profesional; - Posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica. La interviu se va prezenta un document narativ realizat de candidat in cadrul unui proiect (ex: cerere de finantare/ plan de afaceri/ studiu de fezabilitate) fara informatiile confidentiale. Se va avea in vedere modul in care au fost formulate obiectivele, justificarea proiectului, managementul proiectelor etc. Dupa interviu, documentul va fi inapoiat candidatului. Va exista o perioada de proba de 30 de zile, pentru verificarea aptitudinilor angajatului.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate