Detalii loc de munca

Descrierea jobului

– efectuarea si mentinerea contabilitatii pentru diverse societati; – inregistrarea documentelor contabile (clienti, furnizori, banci, casa, deconturi de cheltuieli etc.); – evidenta amortizari, stocuri, obiecte de inventar; – inchidere TVA, calcul impozit pe profit, inregistrare si evidenta salarii, impozite si taxe locale; – intocmirea si completarea registrelor contabile si fiscale obligatorii; – completarea si depunerea declaratiilor fiscale lunare, trimestriale si anuale; – intocmirea bilantului contabil; – intocmirea unor rapoarte cerute de client si mentinerea legaturii cu clientii; – respectarea legislatiei in vigoare.

Cerinte

– absolvent al unei facultati de profil economic; – minim 3 ani experienta in domeniu; – persoana corecta, ordonata, responsabila, sociabila si orientata spre nevoile clientului; – gandire analitica.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate