Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma de servicii de resurse umane Biantis recruteaza pentru unul din clientii sai o persona pentru postul de contabil. Daca descrierea postului coincide cu asteptarile dumneavoastra si va incadrati in profilul candidatului pe care il cautam, va asteptam aplicatia pe site-ul infomunca.ro si pe adresa de mail a companiei noastre: jobs@biantis.ro (va rugam sa specificati postul pe care aplicati)! Descrierea postului: - Evidenta si analiza contabila la zi; - Operarea actelor contabile in conformitate cu legislatia romaneasca si procedurile interne ale firmei (facturi, extrase de cont, deconturi); - Introducerea si prelucrarea datelor in programul de contabilitate si intocmirea diferitelor situatii financiare; - Calculul, declararea si plata impozitelor si taxelor, intocmirea bilantului; - Pregatirea diverselor situatii si rapoarte solicitate de companie si autoritatile publice; - Arhivarea documentelor justificative; - Alte situatii specifice postului si la cerere.

Cerinte

- Experienta anterioara; - Cunostinte operare calculator (pachetul Microsoft Office) si programe specifice de contabilitate si gestiune; - Fire organizata, responsabila, cu spirit analitic dezvoltat; - Capacitate de a prelucra rapid datele, putere de concentrare.