Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Inregistreaza zilnic registrul de casa si extrasele de cont; - Inregistreaza zilnic facturile de marfa pe baza avizelor receptionate in gestiunile depozitelor; - Intormeste lunar un raport asupra marfurilor vandute in regim de consignatie ; - Emite facturi catre terti pentru depozitare si manipulare, vanzare mijloace fixe, chirii, reclama in revista etc - Inregistreaza compensari/cesiuni de creanta/ plati in cont cu diversi parteneri; - Puncteaza cel putin la trimestru cu principalii parteneri situatia acestora in evidentele contabile si inregistreaza eventualele diferente care apar din punctaje; - Intocmeste dosar obtinere certificat fiscal de la ANAF - Evidenta regim special - Solicita si raspunde pentru primirea documentelor de la depozite in vederea arhivarii

Cerinte

- Experienta in domeniu 2-3 ani - Bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word) - Studii superioare financiar-contabile - Cunostinte PC (MS Office) - Bune cunostinte de limba engleza; - Cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane - Spirit analitic, lucrul in echipa

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate