Detalii loc de munca

Descrierea jobului

-organizează, coordonează şi controlează activitatea de logistică a transportului cu maşinile companiei; -planifică şi coordonează activitatea de stabilire a rutelor de transport auto; -negociază cu furnizorii şi clienţii clauzele contractuale şi contravaloarea serviciilor de logistică - transport; -menţine relaţiile cu transportatorii, contactează firme de transport auto şi negociază cursele; întocmeşte rapoarte şi analize privind activitatea desfăşurată; -verifică documentele de plată şi se ocupă de încasarea la timp a facturilor emise de către furnizorii la care a prestat servicii.

Cerinte

-experienţă relevantă într-o poziţie similară minim 3 ani -experienţă în domeniul transporturilor rutiere de mărfuri intern şi extern; -experienţă în lucrul cu casele de expediţie şi Bursa Transporturilor.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala