Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Câștig lunar: 1200-2000 EUR Locație interviu: București Responsabilitațile curierului auto sunt: - Munca unui curier auto constă în livrarea de cataloage și colete pe teritoriul Germaniei, in zonele de interes ale angajatorului; - Curierul trebuie să îndeplinească cerințetele angajatorului, să respecte termenii și condițiile de livrare - Curierul trebuie să fie o persoană pozitivă, flexibilă, să aibă atitudine plăcută atât față de colegi cât și față de clienți - Programul de munca este de minim 40 ore/ săptamână și maxim 72 ore/ săptamână - Se lucrează 6 zile/ săptămână

Cerinte

Cerințele postului: - detinerea permisului de conducere categoria B valabil si experienta in condus de minim 1 an - cunoașterea limbii engleze la un nivel cel puțin conversațional - cunoașterea limbii germane sau maghiară constituie avantaj în selecție - cazier judiciar curat - conditie fizica și mentală buna - atitudine pozitiva, seriozitate - se acceptă persoane care au vârsta cuprinsă între 18 și 45 ani Oferta: - Cazarea este asigurata de compania din Germania pe cheltuiala candidatului, insa curierul este liber sa isi gaseasca cazare unde doreste. Salarizare: Odata ce se lucrează pe baza unui contract comercial, câștigul este format din comisionul obținut din livrarea coletelor/ pachetelor/ cataloagelor, și se calculează astfel: - 0,40 euro/ pachet livrat și 0,15 euro/ catalog; Target-ul livrărilor pe zi este de 160/ zi. - În funcție de motivația fiecaruia de a face bani, câștigul net poate varia între 1200 și 2500 euro/ lună. Comisioane: - 500 RON - taxa de inscriere si procesare dosar; - 800 Euro - Taxa de mediere*, se plateste la semnarea ofertei de munca; - 200 - 250 Euro - bilet avion Romania - Germania; *Taxa de mediere poate fi achitata astfel: 800 Euro – daca se achita la semnarea ofertei de munca; 600 Euro – daca se plateste la semnarea contractului de mediere, dupa acceptarea in program; 1000 Euro – daca se plateste in doua rate fixe: 500 Euro la semnarea ofertei de munca, inainte de plecarea din tara si 500 Euro din primul castig.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala