Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta urgent ingineri proiectanti pentru colaborari cu urmatorii clienti ai firmei noastre: companie leader in proiectarea/productia de Motopropulsori – activitatea se va desfasura la sediul acestei companii din Nordul Italiei, o companie leader in sectorul Auto cu sediul la Maranello; o companie leader in sectorul Moto cu sediul la Bologna.

Cerinte

Candidatul ideal: - Experienta de peste 3 ani in proiectare mecanica de componente automotive (motoare, chassis, caroserie, finisaje interne si externe); - Bune cunostinte in ceea ce priveste tehnologiile de prelucrare a materialelor, ale pieselor turnate, pieselor din plastic, matritelor, partilor sudate, tratamente termice; - Cunoasterea unuia dintre urmatoarele sisteme CAD: Catia V5, Unigraphics , Pro/Engineer; IDEAS; - Cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana; - Disponibilitate de transfer la sediul clientilor din Nordul Italiei.