Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sintech Evolution srl, filiala a societatii Sintech Engineering srl – Italia cauta urgent ingineri proiectanti mecanici pasionati de sectorul AUTOMOTIVE pentru a fi integrati in echipa de proiectare din Romania. Activitatea se va desfasura la sediul clientului nostru din Pitesti, companie de renume mondial. INGINERI PROIECTANTI (AUTO) - Studii superiore tehnice (Mecanica, TCM, Transporturi); - Cunostinte foarte bune a cel putin unuia dintre soft-urile: Catia V5, Unigraphics NX, Pro/E (suprafete si/sau solide); - Experienta de peste 2 ani in proiectare de componente auto realizate din materiale plastice; - Bune cunostinte in ceea ce priveste tehnologiile de realizare a pieselor din materiale plastice; Constituie un avantaj : - Cunoasterea soft-ului CATIA V5 (suprafete si/sau solide)

Cerinte

Activiatea consta in proiectarea 2D si 3D de componente din materiale plastice automotive in conformitate cu specificatiile tehnice furnizate de catre clientul nostru. Beneficii Oferite: Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei si a probei tehnice in CAD 3D, care se va desfasura la Bucuresti si /sau Pitesti la jumatatea lunii octombrie.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate