Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sintech Engineering Srl, societate italiana de consultanta in domeniul proiectarii in sectoarele Automotive/ Powertrain si Industriale, CAUTA URGENT in scopul angajarii in Italia, 3 INGINERI PROIECTANTI pentru noi activitati in sectorul Automotive.

Cerinte

- este fundamentala cunoasterea foarte buna a soft-ului Unigraphics NX ; - Cunostinte a tehnologiilor de realizare a pieselor din materiale compozite (optional); - Cunostinte ale componentelor pentru vehicule de competitie (optional); - Bune cunostinte Team-Center (optional) - Cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana. Constituie un avantaj: - Cunoasterea sau experienta in modulul de suprafete a soft-ului Unigraphics NX; - experienta in proiectarea componentelor din materiale plastice si / sau materiale compozite; Activitatea consta in proiectarea 2D si 3D de componente automotive in conformitate cu specificatiile tehnice furnizate de catre clientul nostru. Beneficii: Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei si a probei tehnice in CAD 3D.