Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul selectat va fi responsabil de: crearea schitelor, prototipurilor, modelelor conceptuale la nivel inalt. Pe baza ideilor de design din sedintele de brainstorming si a documentelor ce descriu usabilitatea. crearea de bannere si diverse alte materiale folosite in mediul web pentru promovarea clientilor companiei creearea de productie grafica in functie de cerintele clientilor companiei. (logo design, print design, etc.) RESPONSABILITATI / BENEFICII: Lucru intr-o echipa tanara si dinamica care abordeaza proiecte ambitioase . Candidatul selectat va avea ocazia sa lucreze la proiecte de o complexitate medie-mare in cadrul unei echipe aflata sub indrumarea unui manager de proiect. Postul necesita o cunoastere buna a cerintelelor de design impuse de mediul web, precum si capacitati precum originalitate, creativitate, simt artistic, seriozitate in momentul in care se discuta de termeni limita.

Cerinte

Cautam designer care sa corespunda urmatoarelor cerinte : Creativitate (puternic dezvoltat simt artistic) Originalitate Photoshop Guru Corel Draw Guru Flash HTML/XHTML, CSS Guru Intelegere aprofundata a designului de interfete pentru utilizatori si interactiunea cu platformele web/desktop Experianta anterioara vasta si un portofoliu ce poate fi probat prin proba de lucru Puternic motivat , flexibil Constituie un avantaj: Cunostinte aprofundate de XML, JavaScript, Ajax, Action Script Adobe Ilustrator, Adobe InDesign,