Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Centrul de Cariera KREVIN recruteaza pentru Bacau Designer vestimentar, salariu: 2800- 5000 ron/ luna brut Descrierea postului: -stabilirea tendintelor pentru colectiile viitoare; -selectarea tesaturilor si a accesoriilor pentru realizarea unei colectii; -participarea in cadrul colectivului de creatie la realizarea colectiei; -realizarea schitelor de haine (artistice si tehnice); -compararea si analizarea ofertelor furnizorilor de materiale si accesorii; -propunerea si dezvoltarea de idei noi pentru colectie; -urmarirea concurentei interne si externe in domeniu; -realizarea fiselor actualizate pentru stocul de materiale.

Cerinte

-studii superioare in domeniu ( facultatea de Design Vestimentar); -experienta in domeniu minim 1-3 ani; -cunostinte de limba engleza la un nivel avansat; -simt estetic dezvoltat (culoare, linii de stil, siluete); -cunoasterea trendurilor si noutatilor in moda la zi; -sa stie sa interpreteze tendintele modei internationale; -creativitate, intelegere a conceptului de retail; -abilitati de comunicare; -atenta la detalii ,bine organizata. Beneficii: -mediu de lucru profesionist si placut; -oportunitati de dezvoltare si avansare profesionala; -salarizarea atractiva: 2800- 5000 ron/ luna brut( negociabil in functie de realizari). Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.