Detalii loc de munca

Descrierea jobului

General Jobs Recruitment recruteaza dezvoltator PHP pentru loc de munca in Rusia, Moscova. Responsabilitati : 1. Dezvoltare si sprijin pentru : Sistem pentru procesare si managementul curierului: - integrarea facila a partilor externe si interne a sistemelor prin servicii Web API si schimb de fisiere (companii de livrare , sisteme de plata , 1C, sisteme de marketing) -sistemul actual pentru operarea si analiza curierului -sisteme interne pentru sprijinul proceselor de afacere si raportarea cerintelor -integrarea in sistemul de management al depozitelor 2. Refactorizarea codului si optimizarea performantelor 3. Analiza , introducerea , arhitecturarea , si implementarea solutiilor tehnice noi pentru noile sau cunoscutele probleme pentru sprijinul , cresterea si pastrarea businessului si a sistemului scalabil

Cerinte

-bune cunostinte de PHP: OOP , uzajul memoriei , structuri data, algoritmi interni de search / sort -cel putin un an experienta in dezvoltarea in o echipa a unei aplicatii medii PHP -strong experience with MySQL: InnoDB, indexes, query optimization -experienta cu cel putin un MVC framework preferabil cu Zend Framework -experienta cu versiunea sistemelor de control de preferinta cu git -experienta cu memcache sau Redis -cunostinte de baza in Linux/Unix -experienta cu Sphinx RabbitMQ -experienta cu High-Load applications

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate