Detalii loc de munca

Descrierea jobului

General Jobs recruitment recruteaza persoane calificate in domeniul IT(dezvoltator iOS/Android, pentru Germania. Responsabilităţi: •Dezvoltare şi mentenanta a proiectelor iOS (iPhone & iPad) •Management propiect pentru dezvoltare software agile (estimarea costurilor, coordonarea cu managementul produselor) •Munca alături de un dezvoltator şi cu arhitecţi ai platformei •Analiza a noi tehnologii soft şi pregătirea pentru uz •Munca în echipa agile pentru dezvoltare ulterioară

Cerinte

•Licenta în ingineria computerului său în inginerie electrică, sau experienta echivalentă •Abilitatea de a avea o cunoştinţă minimă formată de a fi motivat de autoeducare •Cunoaşterea obiectivului C, Cocoa, Cocoa Touch, (UIKit, Cocoa, Core Frameworks, UI Layout) •Cunoaşterea tehnologiilor web ca XML, JSON, REST •Cunoaşterea instrumentelor de dezvoltare ca XCode şi a instrumentelor •Engleza tehnica •Avantaj cunoştinţe în limbaje JAVA sau PHP

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate