Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Asigura aplicarea corecta a procedurilor operationale de achizitii si aprovizionare, crearea si implementarea strategiilor de vanzari , coordonarea si supervizarea departamentului commercial; - Negociaza contractele de achizitie si cele de vanzare pana in faza finala; - Urmareste si raporteaza periodic respectarea tuturor clauzelor contractuale atat cele cu furnizorii cat si cele cu clientii; - Urmareste zilnic a activitatea personalului aflat in subordine pentru asigurarea aplicarii corecte a procedurilor operationale de achizitii si aprovizionare/livrare; -Organizarea departamentului Comercial pe criterii de “cost efficiency” in vederea optimizarii activitatii de aprovizionare/livrare a autoturismelor catre reteaua de showroom-uri/ service; - Stabilirea strategiei specifice fiecarui showroom si a service-ului pentru implemetarea/urmarirea stocului optim si a tuturor procedurilor comerciale prevazute; - Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor; - Isi asuma responsabilitatea pentru propunerile de noi furnizori, dupa ce a verificat pozitia in piata si standardele serviciilor oferite de catre acestia; - Transmite catre Directorul General & Marketing raportarile (saptamanale, lunare) privind vanzarile, planul de actiune pentru cresterea vanzarilor, furnizorii noi etc. (Toate tipurile de raportari vor fi descrise in anexe separate.) - Concepe impreuna cu Directorul General strategiile comerciale prioritare in vederea atingerii target-urilor stabilite.

Cerinte

- Experienta minim 2 ani pe un post similar intr-o reprezentanta auto; - Studii Superioare; - Cunostinte avansate de limba engleza; - Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri; - Competenta in luarea deciziilor, gandire si actiune; - Abilitati manageriale si organizatorice, capacitate de a mobiliza/inspira/motiva oamenii; - Orientare spre rezultate concrete si spre client; - Excelente abilitati de comunicare si interrelationare, bun negociator; - Tact si diplomatie, persuasiune. Beneficii: - Mediu de lucru profesionist; - Pachet salarial atractiv; - Bonusuri in functie de performante; - Telefon, laptop.