Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

· Responsabil pentru coordonarea activităţilor logistice, de depozitare şi transport în cadrul Centrelor de Distribuţie existente; · Asigură armonizarea funcţionării proceselor specifice în întreaga structură logistică, atât în cadrul Centrelor de Distribuţie cât şi în cazul depozitelor din punctele de lucru; · Negociază şi încheie contracte cu furnizori de servicii logistice, având în vedere interesele Companiei şi optimizarea activităţilor logistice; · Supervizează funcţionarea operativă a întregului sistem logistic; · Concepe şi actualizează permanent strategia de dezvoltare pe termen mediu şi lung a activităţii departamentului logistic, având în vedere exploatarea maximală a sinergiilor interdepartamentale existente; · Propune Conducerii companiei prioritizarea proiectelor de implementare a strategiei aprobate; · Coordonează activitatea terţilor implicati în proiectele de dezvoltare – consultanţi, specialişti; · Asigură managementul proiectelor de dezvoltare specifice – prin intermediul responsabililor desemnaţi; · Monitorizează stadiul dezvoltării şi implementării proiectelor de dezvoltare, analizează performanţele obţinute prin intermediul indicatorilor stabiliţi; · Stabileşte cei mai potriviţi indicatori de performanţă pentru corecta evaluare a rezultatelor obţinute şi a potenţialului de îmbunătăţire a proceselor; · Realizează şi documentează un sistem potrivit de benchmarking al activităţilor din întreaga structură logistică; · Analizează continuu potenţialele deficiente ale sistemelor care deservesc activităţile operative ale departamentului care genereaza pierderi, şi în baza acestora face propuneri de dezvoltare la nivelul activităţii curente.

Cerinte

• Studii superioare, prezintă avantaj specializare în domeniul logisticii; • Experienţă managerială în companii mari şi/sau cu distribuţie proprie : coordonare, cooperare, comunicare, motivare, conducerea echipelor; • Deschidere către inovare; • Experienţă în coordonarea transportului şi depozitării; • Cunoştinţe avansate de limba engleză; • Utilizator experimentat tehnică de calcul. Beneficii: • Pachet de salarizare motivant, care include şi asigurare privată de sănătate; • Suport complet pentru desfăşurarea activităţii: maşină de servici, tehnică de calcul actuală etc.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate