Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajatorul este o firma slovaca avand ca domeniu de activitate comercializarea granulelor de plastic, furnizate de catre cei mai mari producatori europeni din domeniu, avand avantajul de a fi unic distribuitor pentru companii de renume international. Compania distribuie anual zeci de mii de tone de granule de plastic in 10 tari din Europa, oferind asistenta si consultanta tuturor clientilor si furnizorilor sai. 1. Titlul postului: Reprezentant Vanzari Romania Nr. de persoane : 1 Locatia : Romania ( Regiunea Nord-Vest, Regiunea de Vest) Responsabilitati: - Prospectarea pietei de mase plastice din Romania si raportarea catre management-ul companiei - Promovarea serviciilor companiei - Crearea si dezvoltarea portofoliului de clienti - Stabilirea si dezvoltarea de relatii profesionale cu clientii organizatiei - Negocierea clauzelor de colaborare si incheierea de contracte - Realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit - Intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati in numerar -Acordarea de asistenta comerciala clientilor

Cerinte

Aptitudini necesare ocuparii postului : - Excelente abilitati de comunicare (oral si in scris), organizare si coordonare - Foarte bune abilitati de negociere - Gandire analitica si capacitate de sinteza - Orientare spre rezolvarea problemelor - Perseverenta - Loialitate Cerinte necesare ocuparii postului : - Experienta minimum 2 ani in vanzarea maselor plastice - Studii medii sau superioare - Cunostinte aprofundate a pachetului MS Office , in special Outlook - Limba engleza la nivel avansat - Constituie avantaj cunoasterea lb. maghiare/sarbe/rusa/croata - Permis de conducere categoria B (experienta de minimum 2 ani) - Disponibilitatea pentru deplasari externe (Serbia, Croatia, Ungaria, Ucraina, Belarus) Se ofera : - Pachet salarial atractiv + bonusuri - Masina de serviciu, laptop, telefon mobil - Program de lucru: 8-17 , de luni pana vineri - Munca la domiciliu