Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza ECONOMIST TREZORERIE in Bucuresti. Cautam economist pentru trezorerie care va avea urmatoarele responsabilitati: - introducerea/verificarea ordinelor de plata lei si valuta in sistemul electronic de procesare al platilor Multicash; - efectuarea de schimburi valutare; - colectarea, organizarea si depunerea documentelor necesare platilor; - intocmirea zilnica a rapoartelor referitoare la soldurile conturilor bancare; - efectuarea platilor la furnizori prin sistemele de plata on-line; - intocmirea zilnica a evidentei platilor efectuate. Beneficii: - salariu negociabil, in functie de abilitatile dovedite; - cursuri de pregatire profesionala. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- minim 2 ani experienta profesionala de specialitate; - absolvent/a studii superioare – profil economic, specialitatea contabilitate si informatica de gestiune sau finante-banci; - cunoasterea legislatiei in vigoare care reglementeaza activitatea financiar-contabila; - cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point), programe de contabilitate (ERP, Charisma constituie un avantaj); - calitatea de expert contabil, cursuri de IFRS/ACCA constituie avantaj; - cunostinte limbi straine: engleza: scris, vorbit; - foarte bune abilitati de lucru cu cifrele, atentie la detalii; - persoana dinamica, proactiva.