Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajam, in numele clientului nostru, firma de renume international din UK, electricieni specializati in constructia si montarea de linii electrice terestre de inalta tensiune pentru caile ferate, cunoscute sub abrevierea de OLE in Marea Britanie. Proiectul de construire si instalare a acestor linii va incepe in luna ianuarie 2014 si va dura o perioada nedeterminata, pana la terminarea proiectului. Selectarea personalului se va face pe baza de aplicatie initial online pe baza unui CV, urmand ca apoi cei selectati sa sustina un interviu la unele din zilele deschise pe care le vom avea la Bucuresti si Cluj. Salariile sunt doesebit de atractive, intre 35 si 40 de mii lire sterline in functie de experienta demonstratA prin carte de munca sau recomandari si abilitatile de a comnunica in limba engleza. Va rugam sa aplicati doar cu CV -uri in limba engleza. Prioritate se va acorda celor care au lucrat la CRF sau SC Electrificarea CFR SA sau la alte firme de cai ferate din strainatate. Mentionam ca cei care au lucrat in strainatate vor trebui sa demonstreze acest lucru prin recomandari care pot fi verificate sau/si fluturasi de salariu.

Cerinte

Curentul activ din linia electrica este de 25KV iar cea din statia de alimentare de 33KV, ca atare electricienii care vor fi selectati trebuie sa intruneasca cu strictete urmatoarele conditii: 1. electrician calificat de categoria IV B, pentru instalarea de inalta putere de curenti peste 20KV. 2. permis/autorizatie pentru munca la inaltime 3. Scoala profesionala sau curs recunscut de electrician 4. experienta demonstrabila de electrician cai ferate de cel putin 3 ani 5. familiarizat cu echipamentele necesare muncii in acest domeniu 6. cunostinte medii de limba engleza 7. fara antecedente penale ATENTIE: NU APLICATI LA ACEST JOB DACA NU INTRUNITI CONDITIILE DE MAI SUS. CV UL DVS NU VA FI LUAT IN CONBSIDERARE. Alte criterii: spirit de munca in echipa, flexibilitate, dorinta de se reloca, capacitateta de a citi o schema electrica,

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala