Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajatorul este o firma romaneasca care detine un sistem online inovator de rezervari si oferte dedicat restaurantelor din toata tara, oferind o gama larga de servicii clientilor sai. Titlul postului: Agent Vanzari Nr. de persoane : 1 Locatia: Cluj-Napoca Responsabilitati: - Prospectarea pietei, promovarea si vanzarea produselor companiei - Crearea si dezvoltarea portofoliului de clienti - Negocierea, realizarea si incheierea de contracte - Urmarirea atingerii target-ului de vanzari asumat si implementarea strategiei de dezvoltare asumate - Elaborarea rapoartelor pentru activitatea curenta - Participarea la organizarea unor actiuni promotionale : targuri, expozitii, campanii publicitare - Intocmirea si implementarea unor masuri de crestere a volumului de vanzari dar si de largire a portofoliului de clienti si colaboratori ai companiei, mentinand relatiile cu cei existenti - Actualizarea ofertei complete de produse a clientilor existenti , si in functie de nevoile fiecaruia, realizarea de oferte personalizate pentru fiecare client in parte - Efectuarea vizitelor periodice la clienti Se ofera : - Pachet salarial atractiv+comision in functie de vanzari - Decontare combustibil pe baza de foaie de parcurs - Abonament sau cartela pentru telefon - Program de lucru de 4 ore/ zi (interval orar flexibil)

Cerinte

Aptitudini necesare ocuparii postului : - Bune abilitati de comunicare (orala si scrisa) si negociere - Bune abilitati de organizare si coordonare - Orientare spre rezolvarea problemelor - Flexibilitate - Perseverenta - Punctualitate - Persuasiune - Abilitatea de lucra independent Cerinte necesare ocuparii postului : - Absolvent studii superioare economice (avantaj specializarea marketing) - Constituie avantaj experienta in vanzari (avantaj in vanzari HoReCa ) - Experienta in organizatii studentesti tip AIESEC constituie avantaj - Disponibilitate pentru munca de teren - Limba engleza la nivel conversational - Permis de conducere categoria B

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate