Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: - Coordoneaza intreaga activitate care se desfasoara in farmacie pe tura respectiva; - Elibereaza medicamentele si retetele compensate sau gratuite; - Oferira asistenta de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala; - Informeaza permanent medicii cu care colaboreaza farmacia in legatura cu produsele nou aparute. - Gestioneaza stocul de produse din farmacie; - Urmareste termenele de valabilitate al produselor din farmacie;

Cerinte

EXCON CONSULTANTA, firma specializata in domeniul resurselor umane, recruteaza pentru unul dintre clientii sai, companie din domeniul farmaceutic, Farmacist, in urmatoarele conditii: Cerinte: - Studii superioare finalizate in domeniul farmaceutic; - Certificat de membru al colegiului Farmacistilor; - Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa, empatie, descis la dialog, calm, un bun control comportamental; - Experienta de minim 1 an in domeniul farmaceutic constituie avantaj; - Cunostinte operare MS Office. Beneficii: - Stabilitatea locului de munca in cadrul unei companii in continua expansiune; - Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista.