Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RENTACRED ALI SRL recruteaza fierari betonisti pentru santiere de constructii din Danemarca. Sunt acceptati doar profesionisti care stiu sa construiasca inclusiv cofrajele. Durata contractului este de minimum 3 luni, cu posibilitate de prelungire.Se lucreaza absolut legal, plecarile fiind programate a avea loc in jurul datei de 15 ian.2012. Salariul se plateste la ora muncita, cu un tarif variind intre 8-12 euro/ora, functie de nivelul de cunoastere a meseriei. Programul de lucru este de 6 zile saptamanal, cu un orar zilnic de lucru de 9-10 ore.Posibilitate ore suplimentare. Facilitati : cazare in rulota, contra cost, 202 euro/luna, utilitati incluse,asigurari medicale si asigurari sociale. Nu se asigura si nici nu se deconteaza transportul , de preferat fiind ca unul dintre muncitori sa plece cu masina personala. Contractul prevede si o perioada de proba de maximum 5 zile, existand posibilitatea repatrierii muncitorilor necorespunzatori profesional. Toate plecarile necesita plata in avans a taxei de mediere, in cuntum de 350 euro /persoana, avans 50 euro,la constituirea dosarului urmand ca la confirmarea plecarii si semnarea contractului sa se achite diferenta. Sunt excluse popriri din salariu, afara de taxele si contributiile legale datorate statului danez potrivit legislatiei specifice .

Cerinte

Conditii pentru a fi acceptati: -experienta pe un post similar,experienta in strainatate este un avantaj; -cel putin unul dintre muncitori trebuie sa cunoasca limba engleza sau limba germana, nivel conversational; - obligatoriu cunostinte de realizare a cofrajelor; - seriozitate ; -lipsa antecedente penale; -lipsa antecedente fiscale.