Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: - Verificarea funcționării în condiții optime a echipamentelor roentgen și calității ecranării laboratoarelor radiologice - Verificarea spațiului în care se montează sau se utilizează aparatul RX și înștiințarea clientului de modificările ce trebuiesc aduse spațiului în cazul în care acesta nu corespunde normelor în vigoare - Elaborare documentație în vederea obținerii autorizațiilor de amplasare – construcție respectiv utilizare, necesare funcționării în condiții legale a laboratoarelor de radiologie - Elaborare schițe tehnice cu poziționarea instalațiilor în camera de radiologie - Elaborare Breviar de Calcul de Radioprotecție - Raportarea datelor privind dozele pacienților conform Ordinului MSP 1003/2008 - Disponibilitate pentru deplasări în interes de serviciu Ofertă (bonusuri, beneficii): - Mediu de lucru plăcut, personal tânăr - Telefon mobil - Training-uri, în vederea cunoașterii aparaturii roentgen, în Europa și SUA

Cerinte

Cerințe minime OBLIGATORII: - Absolvent studii superioare (la o instituție publică de învățământ) - Limba engleză nivel avansat (se va testa la interviu) - Permis conducere categoria B - Abilități în operare PC

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale