Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam fizioterapeuti pentru Franta cu minim 3 ani experienta pentru cabinete particulare, iar fara experienta in spitale de stat. Cerinta de baza este sa cunoasteti limba franceza la nivel avansat. Pentru alte detalii va rugam sa ne contactati. Salariu atractiv. Cv-ul se transmite in limba franceza.

Cerinte

- Diploma de fizioterapeut (4 ani) - Certificat pe diferite "etape" (partea practică a studiilor, internship - cu 5x140 ore bine documentate în fiecare disciplină - este necesar să se prezinte diploma conform criteriilor de franceză / Europeană, inclusiv stagii de practică în detalii (ex: cel puțin 1400 oră = 40 săptămâni) cu 700 ore, în cele 5 discipline principale ca: pediatrie, geriatrie, traumatologie, neurologie , visceral și cardio-respiratorii, 140 ore fiecare) - Pașaport sau carte de identitate - Permisiunea de a lucra în Franța (daca nu aveti, va putem ajuta in obtinerea autorizatiei de libera practica emisa de DRJSC (Directions Regionales de la Jeunesse des Sports et la Cohesion Sociale)) - Nivel de limba franceza conversational.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate