Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Xpro Models produce calendare permanent. Fotografiile se realizeaza in aer liber (zone private nu publice) atat vara cat si iarna, fara tente sexuale in judetele Constanta si Tulcea cu asigurarea transportului. Xpro Models isi rezerva dreptul de a aranja modelul conform cerintelor momentului precum si optiunilor modelului (bodypainting, uleiuri de corp, creme autobronzante, etc.) si de a alege momentul si locatia oportuna ad-hoc sau fortuit pe timp de zi sau pe timp de noapte in functie si de optiunile modelului. Modelele vor poza in Lenjerie intima din 2 piese si topless artistic sau in Lenjerie intima din 2 piese si nude artistic conform optiunilor. Aceasta sedinta foto reprezinta totodata un training pentru colaborari ulterioare si este structurata in doua intrevederi. Prima este pentru chestionar psihologic (pentru a determina compatibilitatea modelului cu tipologia sedintei foto), acomodare (pentru a se obisnui cu echipa si cu tratamentul din timpul sedintei foto) si training (pentru gasirea pozitiilor cele mai favorabile pentru aspectul modelului). A doua este pentru realizarea fotografiilor pentru calendare. Catre orice aplicatie veti primi raspuns si orice aplicanta va poza pentru cel putin unul dintre domeniile selectate si va trece prin cele doua etape.

Cerinte

Cerinte Preselectiile se realizeaza pe baza intrebarilor din aplicatie precum si in urma unei discutii telefonice ulterioare. Toate persoanele care aplica vor fi contactate in urmatoarea ordine, prin e-mail sau messenger, telfonic de catre asistenta fotografului, telefonic de catre fotograf. Oferta (bonusuri, beneficii) Remunerarea este pana la 830 Euro in functie de categoriile selectate pentru sedinta foto. Remuneratia poate fi negociata in minus doar pentru cazul in care modelul impune restrictii (ex: sa nu se vada fata, sa fie pozat doar dintr-un anumit unghi, calendarele sa nu apara in anumite zone geografice, etc). Toate modelele inscrise vor fi selectate. Interviu Online: 1. Puteti poza in lenjerie intima pentru calendare cu caracter artistic? 2. Puteti poza topless pentru calendare cu caracter artistic? 3. Puteti poza nud pentru calendare cu caracter artistic? (fara a se vedea zona intima) 4. Sunteti destul de deschisa pentru a fi aranjata topless (uleiuri, creme autobronzante, etc.) (nu pozata) in scopul de a arata exceptional, de catre un fotograf barbat si de catre asistenta sa femeie? Acest lucru este necesar si pentru fotografiile in lenjerie deoarece se distinge o mare parte din bust. 5. Sunteti destul de deschisa pentru a fi aranjata nud (uleiuri, creme autobronzante, etc.) (nu pozata) in scopul de a arata exceptional, de catre un fotograf barbat si de catre asistenta sa femeie? Acest lucru este necesar si pentru fotografiile in lenjerie deoarece se distinge o mare parte din posterior.