Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CANDIDATUL IDEAL: • limba germana nivel mediu-avansat (OBLIGATORIU) • student sau absolvent studii superioare • Excel si Word - nivel mediu RESPONSABILITATI / BENEFICII: - procesarea corecta si exacta a tranzactiilor zilnice ce ii revin in aria de business in care isi desfasoara activitatea (procesarea poate presupune, dar nu limitat doar la acestea, o serie de activitati cum ar fi introducerea de date, controlul/verificarea datelor, investigatii asupra datelor, etc) - indeplinirea activitatilor utilizand aplicatii informatizate si software specializat, conform unor manuale, politici, practici si proceduri prestabilite. - comunicare prin email si prin telefon - reconcilierea tranzactiilor de cont si efectuarea inregistrarii documentelor pentru partile implicate

Cerinte

- excelente abilitati de comunicare - abilitati de time-management - capacitate organizatorica privind sarcinile de munca - capacitate multiple-tasking - responsabilitate si profesionalism - capacitatea de respectare a deadline-urilor - atentie la detalii - personalitate pozitiva, eficienta

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate