Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Titlu job: Gradinar Descriere job: Atributii constand in intretinerea gradinii de legume a unui hotel. Se vor efectua diferite munci de intretinere in cadrul stabilimentului. Cazarea asigurata. Salarul se negociaza in functie de experienta si profilul dumneavsotra. Contract pe perioada determinata de 7 luni. Locatia: FRANTA, Olmeto Presupune: -pregatirea solurilor pentru drenaj, terasare si relizarea insamantarii si a plantarii; -punerea gazonului confor topografiei locului; -Intretinerea exterioara a suprfaetelor exterioare sau a decorurilor din interior (aerarea solului, tratarea, inlocuirea plantelor) -intretinerea gazonului conform instructiunilor (prezenta motivelor, inaltimea taieturii) -taierea arborilor dupa orientarea lor de crestere sau forma dorita, si eliminarea crengilor nedorite; -mentinerea primara preventive si curative a echipamnetelor; -ascutire; -citirea planului; -utilizarea masinilor de tuns (autopropulsate); -utilizarea instrumnetarului de taiat (drujba, foarfece de gradina); -tehnici de cutivare; -tehnici de taiere a plantelor; -elemente de baza in hidrauluica.

Cerinte

Cerinte: -Certificat de calificare -Experienta relevanta de minim 2 ani in domeniu in interiorul/exteriorul tarii; -Limba franceza constituie un avantaj, -Seriozitate si responsabilitate. Oferim: Salarizare: 700 euro/luna -cazare gratuita. Contact: Persoanele interesate vor trimite pe adresa de email un CV cu poza in format europass.