Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CANDIDATUL IDEAL: - Are minimum 1 an experienta in domeniu ( grafica / web ). - Ii place sa munceasca si este dispus sa investeasca timp si efort. - Isi asuma responsabilitatea calitatii si termenelor de executie. - Are initiativa si nu asteapta intrumare pas cu pas. - Este capabil sa identifice o problema si sa gaseasca solutii. - Ee adapteaza usor si este deschis catre idei noi sau situatii neprevazute. - Lucreaza in echipa sau la nevoie individual. Responsabilitati - Concepe si executa machete grafice; - Pregateste lucrarile pentru trimitere la Tipar / colaboratori. - Utilizeaza echipamentele de printare (printer outdoor); - Prelucreaza imagini pentru lucrari. - Introduce date site-urile web ale firmei (Web Data Entry). Avantaje: - Colegii care ni se vor alatura, vor avea sansa sa capete o bogata experienta atat in zona de creatie in advertising, web-design, promovare turistica, cat si pe partea de productie publicitara: operare printer de mari dimensiuni, cutter-plotter etc. - Salariu motivant - Bonusuri in functie de lucrari - Munca intr-o echipa tanara

Cerinte

Cerinte: - Cunostinte de baza grafica, DTP, asezare in pagina - Cunostinte avansate in programele Corel Draw, Adobe Photoshop, - Simt artistic dezvoltat; - Seriozitate, atentie la detalii si responsabilitate. - Disponibilitate la program prelungit, in functie de comenzi; Constituie avantaj: - Cunostinte Web Design: Grafica pentru web - HTML, CSS, Javascript sau Jquery, PHP + MySql - cunostinte Ilustrator, Acrobat. - Cunostinte PREPRESS pentru tipar offset sau digital; - cunostinte baza simulari 3D pentru proiectele complexe; - Cunostinte operare programe RIPP

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala