Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta o guvernanta care sa lucreze la o familie cu rezidenta in Bucuresti (in vacante exista posibilitatea sa se lucreze in Tirgu Mures). Se lucreaza 2 saptamani full time iar apoi 2 saptamani va avea liber. Responsabilitati: -guvernanta va avea grija de un copil in varsta de 2 ani; -exista posibilitatea ca in urmatorii 1-2 ani sa mai fie un copilas in familie; -job-ul nu implica gatit pentru familie sau facut curatenie in casa; -se va asista copilasul in timpul mesei; -supravegherea permanenta a copilului; -organizarea de activitati specifice varstei copilului; -colaborare stransa cu parintii in ceea ce privesc principiile de educatie ale copilului.

Cerinte

-guvernanta trebuie sa fie pedagog de meserie sau sa aiba tact pedagogic si principii sanatoase de pedagogie; -persoana sa fie deschisa spre autoeducatie permanenta (asimilarea de cunostinte noi legate de cresterea copiilor conform particularitatilor varstei copilului); -experienta dovedita de minim 2 ani de lucru cu copii de varsta 0-4 ani; -se cere minim o referinta dovedita de la unul din locurile de munca anterioare similare (de ingrijire copii/copil); -de preferat ca viitoarea guvernanta sa aiba deja copii; -stare buna a sanatatii, persoana activa; -se accepta fumatoare cu conditia sa nu se fumeze in timpul orelor de lucru, fara a afecta copilasul; -se cauta o persoana atenta, echilibrata, discreta, plina de caldura, calma, curata, apropiata de copii; -este un avantaj daca persoana cunoaste limbi straine. Beneficii: -se asigura transport de la domiciliu pana la locul de munca cu masina familiei; -cazarea este asigurata in casa familiei intr-o camera unde va locui fie singura fie cu o alta doamna; -se asigura hrana pe toata perioada de sedere la familie; -salariul este unul motivator; -angajarea se face cu carte de munca pe o perioada de 3-6 ani; -guvernanta este considerata parte din familie.