Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Esti cunoscator de limba germana si nu ti-ai gasit inca un loc de munca? Sau cel pe care il ai nu iti ofera posibilitatea sa iti folosesti cunostintele de germana si engleza? Sau poate pur si simplu vrei o schimbare? Atunci azi e ziua ta norocoasa! Noi avem solutia: un post in cadrul uneia dintre cele mai mari Multinationale din Timisoara care iti ofera sansa de a fi parte componenta a unei echipe tinere, dinamice si de a interactiona cu vorbitori nativi de limba germana. Ce trebuie sa faci? Sa asiguri suport telefonic angajatilor companiei din tarile vorbitoare de limba germana in probleme ce tin de domeniul IT; Sa primesti si sa gestionezi cererile clientilor; Sa identifici, sa analizezi si sa rezolvi problemele aparute; Sa te documentezi si sa prezinti noi solutii de lucru. Beneficii Mediu de lucru dinamic; Traininguri; Acces la activitati sportive; Facilitati medicale

Cerinte

De ce ai nevoie? Cunostinte de baza de MS Office (Excel, Word); Cunostinte de limba Germana si Engleza la un nivel avansat (scris si oral); Motivatie si orientare catre client; Capacitatea de a lucra sub presiune; Abilitati de comunicare si de lucru in echipa.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala