Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Poziţie: îngrijire persoane la domiciliu (Care Assistants - domiciliary care) Data de începere a muncii: IMEDIAT Perioada contractuală: permanentă, cu 3 luni de probă Salarizare: 9-11 Lire/oră Cazare: Va fi asigurată contra cost: 75 Lire/săptămână Masa: asigurată de către candidat Orar: de la 7 dimineaţa; este necesar ca aplicantul să fie disponibil 24 de ore, în cazul în care apar urgenţe Transport din România: asigurat de către candidat (avion sau autocar) Transport de la locul de cazare la locul de muncă: e posibil să fie asigurată de către candidat; este posibil ca angajatorul să asigure o bicicletă sau maşina companiei, dacă aplicantele au permis de conducere; Asigurări sociale şi medicale: nu sunt asigurate în cazul în care aplicanţii vor fi self employed; În cazul în care aplicantul nu va fi self employed, acesta va beneficia de asigurare socială, cum este concediul plătit, concediul medical plătit etc. (asigurarea medicală va fi suportată de către aplicanţi) Documente necesare: copie paşaport, copie CI, CV (semnat), alte documente venite din partea agenţiei partenere din UK pentru fiecare aplicant în parte, precum Termeni şi Condiţii, Cazier Judiciar Permis de muncă: Yellow Card (sub vocaţionalul NVQ National Vocation Qualification – Calificare la Locul de Muncă) sau/şi self employed, în funcţie de locaţie/angajator Costuri: O primă parte a taxei de program se va face în ţară înaintea plecării. Restul se va plăti în rate din salarii, pe durata a 6-12 luni, ratele fiind stabilite ulterior în funcţie de costurile exacte de program şi de rata ce va fi achitată la plecarea din ţară. Alte observaţii: Unii candidaţi din România vor lucra pentru început ca şi self-employed până la eliberarea cardurilor – Yellow Cards; de acest aspect se va ocupa agenţia parteneră din UK. ** Această poziţie este valabilă doar după obţinerea yellow-card-ului: aplicarea pentru yellow card se poate face şi acum, în timp ce aplicantul are posibilitatea fie să lucreze pe alte poziţii, fie să aştepte în ţară pentru obţinerea cardului ** Costuri de recrutare: - 1900 Lire este costul total al programului Înainte de plecarea din ţară se vor achita: - 865 de Lire + TVA, restul de 1035 de Lire fiind ulterior plătiţi din salarii.

Cerinte

Condiţii de eligibilitate: - pot aplica persoane de orice sex; persoanele de sex feminin au prioritate. - vârsta limită: de preferinta, insa nu obligatoriu, pana in 40 de ani; - cunoaşterea limbii engleze la un nivel conversational; - interviurile telefonice de testare a limbii vor fi efectuate înainte de acceptarea candidaţilor. Ofertele de muncă vor fi obţinute doar de către candidaţii care trec cu succes de interviuri.