Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Titlu job: Horticultor – livada de caise Descriere job: Presupune activiati de tuns si de intretinere a livezii in sanul unei exploatatii arboricole. Contractul este pe o perioada determinate de 4 luni, incepand cu luna iunie. Locatia: FRANTA, Montfrin Presupune: -intretinerea si ingrijirea arborilor fructiferi in perioada de inmugurire; selectarea puietilor dupa marime si aplicarea operatiunilor de igienizare; -operatiuni de plantare a arborilor (desradacinare, transplantare, legare) dupa pregatirea prealabila a solurilor; -utilizarea disozitivelor de tuns (drujba, foarfeca, etc.).

Cerinte

Cerinte: -Experienta relevanta de minim 2 ani in domeniu in interiorul/exteriorul tarii; -calificare in horticultura; -Limba franceza constituie un avantaj, -Seriozitate si responsabilitate. Oferim: Salarizare: intre 700 euro/luna; -cazare gratuita -platim asigurare medicala. Contact: Persoanele interesate vor trimite pe adresa de email un CV cu poza in format europass.