Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Locuri de munca in industria hoteliera pentru: - BUCATARI - Head Chef,Sous Chef,Chef the Partie /Line Chef/Commis Chef - PLECARI RAPIDE!! -să aibă o pregătire specială în domeniu prin intermediul şcolilor şi cursurilor de profil; -să cunoască sortimentul produselor, reţetele, tehnologia preparării, . -să cunoască tehnologia de preparare, regulile de amenajare şi temperatura de servire a bucatelor;- -să prezinte consumatorilor informaţie scurtă cu privire la conţinutul produsele servit. -să cunoască şi să îndeplinească cerinţele legislaţiei privind condiţiile şi termenele de păstrare a produselor culinare;

Cerinte

- Asistenta pe toata durata contractului si intocmirea de dosar in obtinerea Yellow Card dupa care puteti aplica pentru Blue Card si veti avea drepturi ca orice cetatean britanic. - Obtinerea unei diplome in domeniul Hospitality recunoscuta international NVQ- Level 2 - Un loc de training garantat în cadrul unei companii de Training calificate - Contract timp de 12 luni(40 ore pe saptamana, 6.19 lire /brut/ pe ora). Orele suplimentare sunt in functie de necesitatile angajatorului si sunt platite suplimentar. -Se asigura cazare contra-cost, costul cazarii se plateste din salariul saptamanal sau lunar (maxim60 Lire sterline/ saptamana, include si utilitatile: gaze, apa, caldura, curent). Cazarea se face in camere single (1 persoana in camera), uneori camera poate fi impartita de 2 persoane. Apartamentele au minim 2 camere. - Cazarea aproape de locul de munca. - Masa este asigurata de majoritatea angajatorilor, insa pot fi si angajatori care nu ofera masa sau pot fi angajatori care ofera 1 masa pe zi. - Posibilitatea de prelungire a contractului.