Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza INGINER VANZARI in Bucuresti. Recrutam pentru clientul nostru Inginer vanzari pentru biroul din Bucuresti care se va ocupa de vanzarea si inchirierea echipamentelor si utilajelor folosite in constructii: nacele, lifturi profesionale, sisteme mobile de schele, motocompresoare, minimacarale, motopompe etc. Responsabilitatile includ: - prospectarea pietei (concurenta, preturi) si identificarea de noi clienti; - intocmirea si transmiterea ofertelor catre potentialii clienti; - negocierea si incheierea contractelor in scopul indeplinirii obiectivelor de vanzari; - monitorizarea derularii contractelor (incasarea platii, oferirea de consultanta post-vanzare); - administrarea portofoliului de clienti; - completarea rapoartelor periodice si prezentarea catre superior. Beneficii: - salariu fix negociabil si bonusuri in functie de realizari; - masina, laptop si telefon de serviciu. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- studii superioare finalizate; - experienta de 3 ani in vanzari (reprezinta un avantaj experienta in domeniul tehnic/constructii); - cunoasterea limbii engleze la nivel mediu-avansat; - cunostinte operare PC: MS Office, Internet; - permis de conducere, categoria B; - disponibilitate la deplasari in Bucuresti si zona de sud a tarii; - abilitati foarte bune de prezentare si negociere; - abilitati de lucru sub presiune.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate