Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam pentru un important grup de firme din domeniul constructiilor din Brasov INGINERI AUTOMATISTI Atributiile postului: Realizare software pentru aplicatii industriale cu automate Siemens (Step7, Step5) Rularea si punerea in functiune a sistemelor proiectate Testari intrari/iesiri din automate, testari periferice, testari senzori Instruirea personalului beneficiarului cu privire la utilizarea sistemului si asigurarea suportului tehnic pentru lucrarile executate Oferirea detaliilor tehnice pentru executia proiectelor de automatizare Oferta: Salariu atractiv Posibilitatea participarii la cursuri de specializare in domeniul automatizarilor, in tara si in strainatate Oportunitati de dezvoltare a carierei prin participarea la proiecte de mare anvergura

Cerinte

Cerinte: Absolventi de studii superioare in domeniul electrotehnic-automatizari Experienta in domeniul automatizarilor industriale Siemens S7 si S5 Cunostinte bune de operare MS Office, AutoCad, Eplan Disponibilitate pentru lucru in afara tarii minim 2 luni Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu Cunoasterea limbii ruse sau a limbii germane constituie avantaj Carnet de conducere categoria B Persoana foarte bine organizata, meticuloasa, centrata pe respectarea termenelor

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate