Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CANDIDATUL IDEAL: Se cauta urgent ingineri proiectanti pentru noi activitati la urmatorii clienti ai firmei noastre: o companie leader in sectorul Auto cu sediul la Maranello, o companie leader in sectorul Moto cu sediul la Bologna si o companie leader in Motopropulsori cu sediul la Trieste. Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele caracteristici: Profilul 1: - Experienta de peste 3 ani in proiectare mecanica de componente pentru motoare cu ardere interna, sau - Componete pentru autovehicule (chassis, caroserie, finisaje interne si externe ); - Cunoasterea unuia dintre urmatorii CAD: Catia V5, Unigraphics , Pro/Engineer; - Cunostinte foarte bune de limba engleza si italiana. Profilul 2: - Experienta in proiectarea componentelor electrice si a cablurilor de cel putin 2 ani, - Cunoasterea unui CAD 3D: 1. PRO/E modulele Pro/Cabling, Pro/Diagram, Manufacturing/Harness. 2. Catia V5 modulele (Electrical Part Design, Electrical Assembly Design, Electrical Harness Assembly, Electrical Harness Flattening. 3. Unigraphics modulul Electrical Cabling. - bune cunostinte de limba engleza si/sau italiana.

Cerinte

Candidatii vor desfasura activitati de proiectare in sectorul Automotive la sediul Sintech din Bologna sau Maranello sau la sediul clientilor. BENEFICII: Se ofera contract pe termen determinat de minim un 1 an de zile, eventual se completeaza in sediul din Romania daca activitatea in Italia va fi mai mica de 1 an de zile.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate