Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza INGINERI PROIECTANTI STRUCTURI METALICE in Romania: -verificarea dimensiunilor profilelor cu structura metalica si tubulatura; -amenajari pe punti, pereti, plafoane si amenajari finale; -realizarea calculelor izolatiilor; -prelevare cote in vederea executarii lucrarii; -elaborarea proiectelor conform cerintelor clientilor si analiza acestora din punct de vedere tehnic.

Cerinte

-CUNOSTINTE DE LIMBA ENGLEZA / GERMANA LA NIVEL AVANSAT; -absolvent al unei facultăți de construcții; -experienta de minim 4 ani in proiectare; -experienta in proiecte industriale; -absolvent al Facultatii de Constructii Civile; -experienta in domeniul proiectarii structurilor metalice de minim 2 ani; -capacitatea de elaborare a documentatiilor de structura de rezistenta pentru fazele SF, PAC, PT si DDE; -cunostiinte bune de aplicatii Office (Word, Excel), Autocad, Mathcad si programe specializate de calcul static automat (cunostiinte de SCIA ESA Nemetscheck reprezinta un avantaj); -cunoasterea unui software de desen 3D automat (tip Graitec Advance Steel) reprezinta un avantaj; -abilitati de citire si intelegere a specificatiilor privind metodele de siguranta ; -experienta in alegerea de solutii; -cunostiinte de legislatie si norme de proiectare ale structurilor de rezistenta ; -disponibilitate pentru deplasari in Elvetia. Beneficii: -salarizarea: negociabila in functie de experienta; -reale posibilitati de dezvoltare profesionala si personala; -masina de serviciu, telefon, laptop si un training pentru software. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate