Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta urgent ingineri proiectanti pentru colaborari cu urmatorii clienti ai firmei noastre: companie leader in proiectarea/productia de Motopropulsori – activitatea se va desfasura la sediul acestei companii din Nordul Italiei sau din Finlanda; o companie leader in sectorul Auto cu sediul la Maranello; o companie leader in sectorul Moto cu sediul la Bologna. Profilul 1: INGINERI MECANICI pentru FINLANDA - Experienta de peste 3 ani in proiectare mecanica de componente auto si moto; - Cunoasterea unuia dintre urmatoarele sisteme CAD: Catia V5, Unigraphics , Pro/Engineer; IDEAS; -Cunostinte avansate de limba engleza. Profilul 2: INGINERI ELECTRICI SI ELECTRONICI pentru ITALIA - Experienta in proiectarea componentelor electrice si a cablurilor in sectorul automotive de cel putin3 ani, - Cunoasterea unui CAD 3D: 1. PRO/E modulele: Pro/Cabling, Pro/Diagram, Manufacturing/Harness. 2. Catia V5 modulele:Electrical Part Design, Electrical Assembly Design, Electrical Harness Assembly, Electrical Harness Flattening. 3. Unigraphics modulul Electrical Cabling. -Constituie un avantaj cunoasterea soft-ului Orcad. -Cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana. Profilul 3: INGINERI MECANICI pentru ITALIA - Experienta de peste 3 ani in proiectare mecanica de componente auto si moto (motoare, chassis, caroserie, finisaje interne si externe); - Cunostinte ale tehnologiilor de prelucrare a materialelor, ale pieselor turnate, pieselor din plastic, matritelor, partilor sudate, tratamente termice; - Cunoasterea unuia dintre urmatoarele sisteme CAD: Catia V5, Unigraphics , Pro/Engineer; IDEAS; -Cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana.

Cerinte

Candidatii vor desfasura activitati de proiectare in sectorul Automotive/Powertrain si Industrial la sediul clientilor. BENEFICII: Se ofera activitati la sediul clientilor nostrii, leaderi in propriul sector, care garanteaza satisfactii si crestere profesionala. Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei. NB: Pentru Profilul 1: INGINERI MECANICI pentru FINLANDA retributia oferita este cu 30% mai mare decat ceea ce se ofera in Italia.