Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta urgent ingineri proiectanti mecanici pentru colaborari cu urmatorii clienti ai firmei noastre: o companie leader in proiectarea componentelor din plastic in sectorul Auto; o companie leader in proiectarea/productia de Motopropulsori – activitatea se va desfasura la sediul acestor companii din Nordul Italiei; o companie leader in sectorul Auto cu sediul la Maranello; o companie leader in sectorul Moto cu sediul la Bologna.

Cerinte

Profilul 1: INGINERI PROIECTANTI CATIA V5 (AUTO) - Experienta de peste 3 ani in proiectare mecanica de componente auto din material plastic; - Bune cunostinte in ceea ce priveste tehnologiile de prelucrare a materialelor, pieselor din plastic; - Cunostinte avansate de limba engleza. Profilul 2: INGINERI PROIECTANTI (Catia V5, Unigraphics, Pro/Engineer, Ideas). - Experienta de peste 3 ani in proiectare mecanica de componente auto si moto (motoare, chassis, caroserie, finisaje interne si externe); - Cunostinte ale tehnologiilor de prelucrare a materialelor, a pieselor turnate, pieselor din plastic, matritelor, partilor sudate, tratamente termice; - Cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana. RESPONSABILITATI / BENEFICII: - Contract pe termen determinat de minim 1 an, eventual se completeaza in sediul din Romania daca activitatea va fi mai mica de 1 an; - Activitati la sediul clientilor nostrii, leaderi in propriul sector, care garanteaza satisfactii si crestere profesionala; - Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate