Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CANDIDATII POT ALEGE OPTIUNEA DE PLATA A TAXELOR DE MEDIERE DIN SALARIU !!! Familie din UK selecteaza Care assistant pentru ingijirea unei doamne. Responsabilitati: Principalele RESPONSABILITATI: Persoana selectata trebuie sa se ocupe de: - spalat/baie/dusul persoanei ingrijite; - imbracare/dezbracare (asistarea); - toaleta si toate aspectele legate de igiena personala (asistarea); - ajuta la utilizarea mijloacelor de trai de zi cu zi; - ingrijirea parului si unghiilor; - gestionarea situatiilor de urgenta; - plimbari in aer liber; SERVICII casnice/domestice: - curatenie generala (stergera prafului/datul cu aspiratorul); - aranjarea patului; - ducerea gunoiului; - spalatul/calcatul hainelor; - cumparaturi si pregatirea listei de cumparaturi; - patrarea frigiderului curat; SANATATE: - asistarea persoanei ingrijite de a lua medicamente prescrise. Program de lucru: 10 ore/zi, 6 zile/saptamana SE OFERA: - contract legal de munca pe 12 luni cu posibilitate de extindere; - salariul: 200 GBP/saptamana + 50 GBP se ofera pentru mancare; - cazare GRATUITA (camera proprie); - plecare URGENTA.

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: La acest program pot aplica persoanele care: • de preferat persoanele sa nu aibe restrictii de munca pe teritoriul Marii Birtanii; • au cunostinte de limba engleza la nivel cel putin conversational; • nu au cazier judiciar; • sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic; • nu este necesara experienta, dar constituie avantaj; • nu este obligatoriu sa aveti calificare, dar constituie avantaj; • detinerea permisului de conducere constitue avantaj. COSTURILE PROGRAMULUI: A) Taxa de procesare a dosarului: 360 RON – se plateste la inscrierea candidatului. B) Comisionul agentiei: In functie de momentul pe care il alegeti pentru plata acestui comision, alegeti una din variantele de mai jos care considerati ca va avantajeaza mai mult: - VARIANTA 1: 375 Lire Sterline - Se plateste la semnarea contractului de comision, inainte de plecarea din tara. - VARIANTA 2: 600 Lire Sterline - Se plateste din primul castig. - VARIANTA 3: 750 Lire Sterline - Se plateste in 3 rate lunare, din castigul lunar, cate 250 Lire Sterline / luna. C) Biletul de avion (200-250 euro).