Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea jobului: Selectam infirmier pentru a avea grija de un cuplu de batranei(sot si sotie). Plecarea este urgenta! Responsabilitati: • se ocupa in principal cu asigurarea confortului persoanei cu disabilitati, • asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia, • acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere) • mobilizarea si transportul, • supravegherea starii de sanatate, • respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale, • acordarea primului ajutor, • gestionarea resurselor alocate, • asigurarea conditiilor igienico-sanitare, • completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc. Program de lucru: 8-10ore/zi, 6 zile/saptamana SE OFERA: - contract legal de munca pe 1 an cu posibilitate de extindere; - salariul: 800 GBP/luna; - cazare GRATUITA; - masa GRATUITA; - plecare URGENTA. Documente necesare pentru inscriere: a) Copie buletin b) Copie pasaport c) Certificat de nastere – copie + traducere legalizata in engleza d) Certificat casatorie/divort (daca e cazul) – copie + traducere legalizata in engleza e) Cazier judiciar + traducere legalizata in engleza f) Adeverinta medicala”clinic sanatos si apt de munca din punct de vedere psihic si fizic” – eliberata de medicul de familie g) 2 Referinte de la locurile de munca anterioare (in engleza) h) Copie – ultima diploma studii i) Copie – Carte de munca / Adeverinte de munca j) o poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office

Cerinte

Studii minim necesare: Liceu Experienta necesara: Intre 1 - 2 Ani Varsta minima preferata: 20 Varsta maxima preferata: 45 La acest program pot aplica persoanele care: • au cunostinte de limba engleza la nivel cel putin mediu si de limba italiana; • nu au cazier judiciar; • sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic; • nu este necesara experienta, dar constituie avantaj; • nu este obligatoriu sa aveti calificare, dar constituie avantaj. ALTE INFORMATII: Costurile suportate de candidat: A) Taxa de procesare a dosarului: 360 RON – se plateste la inscrierea candidatului. B) Comisionul agentiei: In functie de momentul pe care il alegeti pentru plata acestui comision, alegeti una din variantele de mai jos care considerati ca va avantajeaza mai mult: - VARIANTA 1: 375 Lire Sterline - Se plateste la semnarea contractului de comision, inainte de plecarea din tara. - VARIANTA 2: 600 Lire Sterline - Se plateste din primul castig. - VARIANTA 3: 750 Lire Sterline - Se plateste in 3 rate lunare, din castigul lunar, cate 250 Lire Sterline / luna. C) Biletul de avion (200-250 euro).

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala