Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Care Assistant (Infirmier) este o persoana care are grija de batrani sau persoane cu disabilitati in azile de specialitate. Practicantii unei astfel de ocupatii realizeaza activitati de îngrijire si mentinere a unui climat optim care sa usureze viata pacientilor, distribuie medicamentele pacientilor si asigura alimentatia la pat a bolnavilor nedeplasabili, aranjeaza si schimba lenjeria de pat si corp, mentinând ridicat moralul celor suferinzi prin crearea unei atmosfere de confort si încredere. Programul nostru este destinat tuturor persoanelor cu orice tip de calificare, in special cadrelor medicale (asistenti medicali, infirmieri, brancardieri), asistenti sociali, etc. care doresc sa lucreze in Anglia in Case Rezidentiale (azile particulare pentru varstnici) pe post de Care Assisstant in ingrijirea de persoane. Inainte de a va hotari sa lucrati ca si infirmier/a in azile de batrani din Anglia este bine sa stiti ce presupune lucrul cu persoanele varstnice bolnave, imobilizate la pat, invalide, sau care sufera de boli mentale specifice varstei. Pe pagina Ingrijire batrani gasiti linkuri care va furnizeaza informatii despre bolile specifice persoanelor varstnice, modul de comunicare cu acestea, etc. Aplicantul va fi angajat la o Casa de Ingrijire sau la o Casa de Nursing pe post de Care Assistant, unde va lucra in medie 36-40 ore/saptamana + ore suplimentare, daca este cazul. Dupa primele 3 luni, daca aplicantul va dori sa continue programul, va fi inregistrat la un colegiu pentru efectuarea cursului NVQ Level 2 Health& Social Care, calificare necesara pentru obtinerea Yellow Card-ului si prin care candidatii vor putea sa dovedeasca capacitatea de a efectua sarcinile impuse de postul ocupat.

Cerinte

Cerinte pentru inscrierea in program: Infirmiera pe care noi o cautam este o persoana rabdatoare, de incredere, dar in acelasi timp competenta, gata sa actioneze in interesul bolnavului in orice situatie. Este o persoana calma si calculata in situatii de criza, care iubeste oamenii si empatizezeza cu durerea bolnavului, dar nu ii atribuie un caracter personal si nu altereza calitatea serviciilor ei. varsta intre 20 - 55 ani limba engleza - cunostinte la nivel intermediar rabdare, seriozitate, compasiune