Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

DESCRIERE: AZIL de BATRANI din ITALIA - ROMA, selecteaza URGENT INFIRMIERI cu experienta. Principalele RESPONSABILITATI (se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat): - asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia; - acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere); - mobilizarea si transportul; - supravegherea starii de sanatate; - respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale; - acordarea primului ajutor; - gestionarea resurselor alocate; - asigurarea conditiilor igienico-sanitare, - completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate, etc. SE OFERA: - salariul: 750 - 800 EUR/luna in functie de experinta; - cazare GRATUITA; - masa GRATUITA - contract legal de munca pe perioada 6-12 luni, cu posibilitate de prelungire; - plecare rapida; - asigurare medicala platita de angajator.

Cerinte

CERINTE: - se cere experienta in domeniu si calificare; - se cer cunostinte de limba italiana la nivel minim conversational, dar se accepta si persoane fara limba italiana; - nu au cazier judiciar; - sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic. COSTUL PROGRAMULUI: - 300 RON - Taxa de inscriere si procesare dosar; - 360 EURO - Comision de mediere (se achita la momentul semnarii ofertei de munca, in lei la cursul zilei BNR); - Biletul de avion.