Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru unul dintre clientii nostri din Tirgu-Mures cautam un inginer automatist. Responsabilitati: Supervizarea, reglarea si intretinerea sistemelor de automatizare pentru utilajele din dotare; Evaluarea starii tehnice a echipamentelor; Colaborarea cu echipele de electricieni si mecanici in vederea diagnosticarii defectelor aparute la echipamente; Respectarea normelor de protectia a muncii si PSI.

Cerinte

Studii superioare tehnice de specialitate – specializarea Automatica si Informatica Industriala; Cunostinte de limba engleza la nivel avansat (termeni tehnici); Minim 2-3 ani experienta in domeniul automatizarilor industriale; Experienta in programare PLC; Abilitati de analiza, planificare si organizare. Beneficii: Tichete de masa; Decontare transport; Prime de Paste, Craciun si cu ocazia concediului de odihna;

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate