Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII: - Realizarea liniilor de asamblare si a instalatiilor solicitate de catre client, in concordanta cu caietul de sarcini si cu termenele impuse de catre client; - Programarea liniilor de productie si de asamblare cu ajutorul programelor specifice; - Montajul si punerea in functiune a instalatiilor PLC, Siemens, Schneider - Mentenanta instalatiilor in timpul perioadei de garantie; - Coordonarea unei echipe de 2-3 persoane (in functie de proiect)

Cerinte

Cerinte obligatorii: - Studii superioare - diploma de inginer automatist (automatica, roboti industriali); - Limba franceza cel putin nivel mediu. Cunostintele de engleza sunt binevenite; - Minim 3 ani de experienta in programarea PLC, limbaje Siemens, Schneider, Télémécanique, pe linii de productie automatizate in industria auto - Familiarizarea cu modul de lucru al producatorilor interni de automobile reprezinta un avantaj - Disponibilitate la deplasari de scurta durata la sediul clientului, in tara si in strainatate - Autonomie dar si lucru in echipa, rigurozitate, capacitatea de a se incadra in termenele impuse de catre client.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate