Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Inginer proiectant centrale eoliene,manager de proiect cu experienta in domeniul turbinelor. Veti interveni asupra aparatajelor HTA si BT , sisteme de conversie de putere precum si organe mecanice. Mentenanta sistemelor de control-comanda si retelele de curent slab fac de asemenea parte din misiunile ce va vor fi incredintate. Ansamblul operatiilor de mentenanta este efetuat urmand proceduri standard, depanajele putand fi efectuate cu ajutorul suportului nostru tehnic. -salariu motivant -formare in strainatate -oportunitati de dezvoltare a carierei la nivel international

Cerinte

-experienta -limba engleza nivel avansat -limba germana nivel conversational -posibilitate de relocare in Germania -desen tehnic Computer Skills • Proficient in: CATIA V5, Pro/ENGINEER Wildfire 5.0, SolidWorks (3D design and 2D technical and manufacturing drawings) Microsoft Word, Excel, and Power-Point; Open Office. • Basic proficiency: ANSA, Nastran/Patran, Abaqus, Fluent, Gambit, MatLAB, MathCAD, C++, JAVA, PHP, MySQL, VISIO 2003-2007. Ingenieur Getriebeschmierung für Windenergieanlagen Ingenieur Hydraulik für Windenergieanlagen Konstrukteur und Projektleiter für den Entwurf von Metallfassaden Technischen Zeichner für Sprinkleranlagen

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate